Příští ročník Pražského cyklozvonění proběhne v sobotu 22. září 2018. 

Pražské cyklozvonění
Pražské cyklozvonění

Cyklozvonění 2016

Poslední zářijovou neděli mohli všichni Pražané strávit na rodinném festivalu pod hlavičkou Pražského cyklozvonění.

25. září čekaly na všechny, kteří mají rádi pohyb a dobrou zábavu, připravené cyklotrasy vedoucí z různých míst po celé Praze a zakončené v branických ledárnách v areálu A-parku.

Den začal cyklojízdou

Více než tisícovka lidí se sjela na místo odpoledního festivalu na kolech společně s průvodci, kteří je na místo bezpečně dovedli. Vyjíždělo se z více než dvacítky míst po celé Praze. Trasy vedly po cestách, které jsou z velké části proznačené jako páteřní pražské cyklotrasy a v naprosté většině vedou po bezpečných cestách. Trasy jízd jsou každým rokem dlouhé od 5 do 20 kilometrů, a projíždějí atraktivními místy, z nichž nejkrásnější jsou Prokopské údolí, Modřanská rokle, Chuchelský háj nebo les v údolí Kunratického potoka.

Na pódiu se vystřídali mistři kola a hudební skupiny

Program začal v 11 hodin krátkým přivítáním všech zúčastněných. Tradicí akce bylo společné zvonění na cyklistické zvonky. Velkým lákadlem programu byla cyklotrialová exhibice dvojnásobného mistra světa v biketrialu Josefa Dresslera, vyzkoušení jízdy na pumptracku pod vedení Michala Márošiho, koncert Richarda Tesaříka a další atrakce.

Testovací jízdy na elektrokolech i koloběžkách

Děti i dospělí dostali příležitost vyzkoušet si také něco nového, ať už šlo o jízdu na elektrokole, řádění na pumptracku nebo otestování si fyzické kondice a zdravotního stavu. Pro děti byla přichystána soutěž na koloběžkách, všichni společně se pak vrhli do zkrášlování strohého betonového areálu branických ledáren.

Nachystán byl i další doprovodný program, v rámci něhož bylo možné otestovat nové modely jízdních kol značky Author, a to nejen kola silniční a horská, ale i fatbiky, dětská kola a čím dál populárnější elektrokola. Na své si přišli i nejmenší návštěvníci, pro které byl připraven skákací nafukovací hrad a klouzačka. Tipy na výlety i čerstvě vydané cyklomapy celé Prahy byly na místě pro každého zdarma, stejně jako bezplatný základní servis kol, který zajistil pražský Bajkazyl.

S historickými koly po lávkách Pražského okruhu

Kdo si chtěl jízdu na kole jaksepatří užít, mohl se připojit ke spanilé jízdě historických bicyklů, kterou v rámci Pražského cyklozvonění uspořádal Veteran Bicycle Club ze Zbraslavi. Trasa v délce 16 kilometrů vedla po bezpečných cyklostezkách z Braníka až na Zbraslav.

Rádia naživo

Partnery letošního ročníku byla dvě rádia - Country Rádio a Rádio Kiss 98, jejichž zaměstnanci se rozhodli nás podpořit v místě konání akce a přijeli za námi spolu se svými týmy.


Fotogalerie:O akci|Program|Trasa jízdy|Partneři|Minulé ročníky|Podpořte nás|Kontakt|Napsali o nás|

 

Pražské cyklozvonění 2017 proěhlo pod záštitou Petra Dolínka, náměstka primátorky hl. m. Prahy, a Petra Vilguse, zástupce starosty městské části Praha 8.

© 2017 copyright Pražské cyklozvonění